Alüminyum Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri, güvenliğin ön planda tutulduğu elektronik eşya, kuyumcu, banka, vs. iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeyde tutmak için tercih edilen ve önerilen sistemlerdir. Çağdaş tasarımı sayesinde güvenliğin yanı sıra estetiği de ön planda tutmaktadır.

Otomatik Kepenk Sistemleri Bir çok renk seçeneği ile uygulandığı mekanlara kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Ayrıca mikro delikli(transparan) modeli sayesinde istenirse içerisinin tamamının veya sadece bir kısmının görünmesi sağlanarak farklı bir estetik ortam oluşturulabilir. Otomasyon sistemi diğer tüm sistemlerimizde olduğu gibi kumanda, buton, şifreli veya kartlı giriş çıkış gibi bir çok sisteme uyumlu olup, elektrik kesintilerinde manuel ve UPS kullanım özelliğine sahiptir.

Otomatik Kepenk RAL Renk Kataloğu
Alüminyum kepenk, panjur, fotoselli cam kapı profillerinde ve diğer bütün alüminyum ürünlerde standart renkler dışında, ekstrüzyon profiller için RAL kodunda, mimari tasarımınıza uygun istenilen renklerde profil renklendirecek teknolojimiz mevcuttur. Boyahanelerimizde uzman ekiplerimizle yapılan uygulamalar, son derece başarılı ve memnuniyet verici sonuçlar ortaya koymaktadır.
Alüminyum kepenkler, ham maddesi alüminyum olan ve estetik görselliği ön plandaki yapılar için tasarlanmıştır. Bazı profil türlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılmıştır. Poliüretan dolgulu profil cinsleri, alüminyum et kalınlığı ince malzemelerdir. Buna mukabil profil içinde bulunan poliüretan dolgu, mukavemeti artırıcı bir etken olmaktadır. Bu tip profillerden imal edilen kepenklerde ısı ve ses izolasyonu oldukça yüksektir.
Ayrıca mukavemet (sağlamlık-direnç) yönünden ekstrüzyon alüminyum olarak tabir edilen içi boş profillerin bir alt grubunu oluşturan çelik paletler mevcuttur. Bu profil sistemlerine alternatif olarak da aynı kalıpta galvaniz esaslı, poliüretan dolgulu profiller geliştirilmiştir. Daha sert bir zemin ihtiyacını karşılamak amaçlı üretilmiş bu profiller görünüm olarak alüminyum profillerle aynıdır.